FRENKA
 
| |
  »  KURUMSAL
TARİHÇE

Firmamız 1987 yılında, muhtelif döküm parçaları üretmek için Konya’da kurulmuştur. Daha sonra, dökümcülükten elde ettiği tecrübeleri yeni teknolojilerle birleştirerek fren kampanası üzerinde yoğunlaşan firmamız, 1995 yılında şirketleşerek Akkuşlar Ltd. Şti. ünvanına sahip olmuştur. Yenilikleri yakından takip eden şirketimiz, ülke ve dünya çapında müşterilerine daha iyi hizmet sağlayabilmek için fren kampanasında kazanılan tecrübe birikimiyle, disk fren sisteminin bir parçası olan fren disk aynalarını da üretimine eklemiştir. Şirket, 2000 yılı başlarında, Büsan Özel Organize Sanayi’ndeki fabrikasına taşınmış ve 7 yıl burada üretime devam etmiştir. 2007 yılında geliştirilen “Frenka” markası ile markalaşma hedeflenmiştir.

2008 yılı başlarında, Konya Organize Sanayi Bölgesi’nde 37500 m2 açık 6000 m2 kapalı yeni fabrika inşaatı tamamlanmış ve firmamız yeni adresine taşınmıştır. Yeni fabrika ile birlikte döküm ocağı, kumlama makinesi ve cnc torna tezgahları yenilerek bazı makine yatırımları yapılmış ve kapasite artırılmıştır. Halen üretim burada devam etmektedir. Modern teknolojinin yenilikleriyle döküm ve kalıplama üzerindeki uzmanlığını birleştiren firmamız 30 ana grupta 350’den fazla kampana ve disk çeşidini karşılayacak bir üretim sistemine sahiptir.

Firmamız, üretiminin %60’lik bölümünü bayiler aracılığı ile iç piyasaya satmaktadır. %40’luk bölüm ise direkt ve dolaylı ihraç edilmektedir. İhracatın büyük bir kısmı Ortadoğu ülkelerine yapılmaktadır.İhracat yaptığımız ülkeler; İngiltere, Ukrayna, Rusya, Azerbaycan, BAE, Suudi Arabistan, Mısır, İran, Irak, Libya, Yemen, Cezayir, Ürdün Sudan. Ürünlerinin kalitesiyle adından sıkça söz ettiren firmamız Avrupa Standartlarına uygun üretim yapmakta ve hem iç hem dış pazarda alanının en iyi tedarikçilerinden birisi olma yolunda hızla ilerlemektedir.


VİZYON

Fabrikamızda en son teknolojik yatırımları gerçekleştirerek uluslar arası alanda en iyi tedarikçilerden birisi olmak.

MİSYON

Ürün kalitesinden hiçbir zaman taviz vermeden sürekli daha iyi kalite için çalışmak, tüketicinin en iyi hizmeti ve ürünü alması için var gücümüzü sarf etmek.

Müşteri şikayet ve beklentilerine en hızlı şekilde cevap vermek, çözüm üretmek, memnuniyetlerini sağlamak, ihtiyaçlarını karşılayacak ürünler üretmek.
 
  © 2013 www.akkuslar.com.tr. All rights reserved. Tüm hakları saklıdır.
| Anasayfa | Kariyer | Bize Ulaşın |   Facebook   Twitter   Youtube   |
Büyük Kayacık OSB Mah. 412 No'lu Sok. No:3 Selçuklu / Konya / TÜRKİYE   T: +90 332 239 21 30   F: +90 332 239 21 35   akkuslar@akkuslar.com.tr